REG710NA-3.3/250
Synchronous Rectifier : No
Frequency - Switching : 1MHz
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case : SOT-23-6
Voltage - Input (Min) : 1.8V
Function : Step-Up/Step-Down
Voltage - Output (Min/Fixed) : 3.3V
Output Type : Fixed
Current - Output : 30mA
Voltage - Input (Max) : 5.5V
Voltage - Output (Max) : -
Topology : Charge Pump
Number of Outputs : 1
Package : Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel®
Product Status : Active
Mounting Type : Surface Mount
Series : -
Supplier Device Package : SOT-23-6
Mfr : Texas Instruments
Output Configuration : Positive
Base Product Number : REG710
Description : IC REG CHARGE PUMP 3.3V SOT23
Contact Now
Charge Pump Switching Regulator IC Positive Fixed 3.3V 1 Output 30mA SOT-23-6