IPG20N10S436AATMA1
Product Categories
AI CHIPLINK LIMITED
Contact Now
IPG20N10S436AATMA1
Part Number : IPG20N10S436AATMA1
Manufacturer : IR (Infineon Technologies)
Lifecycle : New from this manufacturer
Datasheet : IPG20N10S436AATMA1.pdf
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : IPG20N10S436AATMA1 More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Mount : Surface Mount
Packaging : Tape & Reel
Rds On Max : 36 mΩ
Number of Pins : 8
Input Capacitance : 990 pF
Number of Channels : 2
Turn-Off Delay Time : 4 ns
Max Dual Supply Voltage : 100 V
Min Operating Temperature : -55 °C
Gate to Source Voltage (Vgs) : 20 V
Max Junction Temperature (Tj) : 175 °C
Drain to Source Breakdown Voltage : 100 V
Products Category : Discrete Semiconductor - Transistors - FETs, MOSFETs - Arrays
Qty : 5625 In Stock
Applications : Data storage Enterprise projectors
Height : 1.1 mm
Rise Time : 1 ns
Schedule B : 8541290080
Package Quantity : 5000
Power Dissipation : 43 W
Turn-On Delay Time : 3 ns
Max Power Dissipation : 43 W
Max Operating Temperature : 175 °C
Drain to Source Resistance : 31 mΩ
Continuous Drain Current (ID) : 20 A
Drain to Source Voltage (Vdss) : 100 V