IS46TR16256A-15HBLA2
Contact Now
IS46TR16256A-15HBLA2
Packaging : Reel
Product Category : DRAM
Type : DDR3
Minimum Operating Temperature : - 40 C
Supply Current - Max : 267 mA
Organization : 256 M x 16
Access Time : -
Package / Case : BGA-96
Maximum Operating Temperature : + 105 C
Memory Size : 4 Gbit
Data Bus Width : 16 bit
Supply Voltage - Min : 1.425 V
Series : IS46TR16256A
Maximum Clock Frequency : 666 MHz
Supply Voltage - Max : 1.575 V
Manufacturer : ISSI
Description : DRAM 4G, 1.5V, 1333MT/s DDR3 SDRAM