UMH10NTN
Current - Collector (Ic) (Max) : 100mA
Product Status : Active
Transistor Type : 2 NPN - Pre-Biased (Dual)
Frequency - Transition : 250MHz
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel®
Series : -
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic : 300mV @ 250µA, 5mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) : 50V
Supplier Device Package : UMT6
Resistor - Base (R1) : 2.2kOhms
Mfr : Rohm Semiconductor
Resistor - Emitter Base (R2) : 47kOhms
Current - Collector Cutoff (Max) : 500nA
Power - Max : 150mW
Package / Case : 6-TSSOP, SC-88, SOT-363
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce : 80 @ 10mA, 5V
Base Product Number : UMH10
Contact Now
Pre-Biased Bipolar Transistor (BJT) 2 NPN - Pre-Biased (Dual) 50V 100mA 250MHz 150mW Surface Mount UMT6