VND5T100AJTR-E
Product Category : Power Switch ICs - Power Distribution
Features : -
Voltage - Load : 8 V ~ 36 V
Output Configuration : High Side
Manufacturer : STMicroelectronics
Minimum Quantity : 2500
Interface : On/Off
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) : Not Required
Fault Protection : Current Limiting (Fixed), Open Load Detect, Over Temperature, Over Voltage
Operating Temperature : -40°C ~ 150°C (TJ)
Rds On (Typ) : 100 mOhm
Switch Type : General Purpose
Supplier Device Package : PowerSSO-12
Part Status : Active
Packaging : Tape & Reel (TR)
Number of Outputs : 2
Output Type : N-Channel
Current - Output (Max) : 16A
Ratio - Input:Output : 1:01
Input Type : Non-Inverting
Package / Case : 12-LSOP (0.154", 3.90mm Width) Exposed Pad