IXFX230N20T
Product Categories
AI CHIPLINK LIMITED
Contact Now
IXFX230N20T
Transistor Polarity : N-Channel
Technology : Si
Id - Continuous Drain Current : 230 A
Mounting Style : Through Hole
Minimum Operating Temperature : - 55 C
Package / Case : TO-247-3
Maximum Operating Temperature : + 175 C
Channel Mode : Enhancement
Vds - Drain-Source Breakdown Voltage : 200 V
Packaging : Tube
Product Category : MOSFET
Number of Channels : 1 Channel
Vgs - Gate-Source Voltage : 20 V
Rds On - Drain-Source Resistance : 7.5 mOhms
Manufacturer : IXYS
Description : MOSFET 230A 200V