NX3008NBKS,115
Product Categories
AI CHIPLINK LIMITED
Contact Now
NX3008NBKS,115
Transistor Polarity : N-Channel
Technology : Si
Id - Continuous Drain Current : 350 mA
Mounting Style : SMD/SMT
Minimum Operating Temperature : - 55 C
Package / Case : SOT-363-6
Maximum Operating Temperature : + 150 C
Channel Mode : Enhancement
Vds - Drain-Source Breakdown Voltage : 30 V
Packaging : Reel
Product Category : MOSFET
Number of Channels : 2 Channel
Vgs - Gate-Source Voltage : 8 V
Rds On - Drain-Source Resistance : 1.4 Ohms
Manufacturer : Nexperia
Description : MOSFET 30V 350 MA DUAL N-CH TRENCH MOSFET