LMN400E01-7
Product Categories
AI CHIPLINK LIMITED
Contact Now
LMN400E01-7
Category : Discrete Semiconductor Products Transistors Special Purpose
Product Status : Obsolete
Transistor Type : PNP Pre-Biased, N-Channel Pre-Biased
Mounting Type : Surface Mount
Voltage - Rated : 50V PNP, 60V N-Channel
Package : Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel®
Series : -
Supplier Device Package : SOT-363
Applications : Load Switch
Mfr : Diodes Incorporated
Package / Case : 6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Current Rating (Amps) : 400mA PNP, 115mA
Base Product Number : LMN400
Description : MCU LOAD SWITCH 400MA SOT-363
Contact Now
Transistor Load Switch PNP Pre-Biased, N-Channel Pre-Biased 50V PNP, 60V N-Channel 400mA PNP, 115mA Surface Mount SOT-363