MC68332GCEH20
Contact Now
MC68332GCEH20
Category : Integrated Circuits (ICs) Embedded Microcontrollers
Package / Case : 132-BQFP Bumpered
Number of I/O : 15
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C (TA)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) : 4.5V ~ 5.5V
Series : M683xx
Supplier Device Package : 132-PQFP (24.13x24.13)
Core Processor : CPU32
Speed : 20MHz
Base Product Number : MC68332
Description : IC MCU 32BIT ROMLESS 132PQFP
Contact Now
CPU32 M683xx Microcontroller IC 32-Bit Single-Core 20MHz ROMless 132-PQFP (24.13x24.13)