74LVC1G32GW,125
Product Categories
AI CHIPLINK LIMITED
Contact Now
74LVC1G32GW,125
Category : Integrated Circuits (ICs) Logic Gates and Inverters
Product Status : Active
Number of Inputs : 2
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel®
Series : 74LVC
Input Logic Level - High : 1.7V ~ 2V
Logic Type : OR Gate
Current - Quiescent (Max) : 4 µA
Supplier Device Package : 5-TSSOP
Input Logic Level - Low : 0.7V ~ 0.8V
Mfr : Nexperia USA Inc.
Voltage - Supply : 1.65V ~ 5.5V
Max Propagation Delay @ V, Max CL : 4ns @ 5V, 50pF
Current - Output High, Low : 32mA, 32mA
Package / Case : 5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Operating Temperature : -40°C ~ 125°C