SST26VF064BT-104I/SM
Product Categories
AI CHIPLINK LIMITED
Contact Now
SST26VF064BT-104I/SM
Technology : Flash
Product Category : Memory ICs
Memory Type : Non-Volatile
Write Cycle Time - Word, Page : 1.5ms
Supplier Device Package : 8-SOIJ
Access Time : -
Memory Format : Flash
Part Status : Active
Memory Size : 64Mb (8M x 8)
Packaging : Tape & Reel (TR)
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C (TA)
Minimum Quantity : 2100
Memory Interface : SPI - Quad I/O
Package / Case : 8-SOIC (0.209", 5.30mm Width)
Mounting Type : Surface Mount
Clock Frequency : 104MHz
Voltage - Supply : 2.7 V ~ 3.6 V
Series : SST26 SQI®
Manufacturer : Microchip Technology
Description : IC FLASH 64M SPI 104MHZ 8SOIJ