IS61NLP51236-200B3LI
Product Categories
AI CHIPLINK LIMITED
Contact Now
IS61NLP51236-200B3LI
Supply Current - Max : 475 mA
Product Category : SRAM
Mounting Style : SMD/SMT
Minimum Operating Temperature : - 40 C
Organization : 512 k x 36
Access Time : 3.1 ns
Package / Case : FBGA-165
Maximum Operating Temperature : + 85 C
Memory Size : 18 Mbit
Packaging : Tray
Supply Voltage - Min : 3.135 V
Interface Type : Parallel
Maximum Clock Frequency : 200 MHz
Supply Voltage - Max : 3.465 V