IS42S16400J-7TLI-TR
Product Categories
AI CHIPLINK LIMITED
Contact Now
IS42S16400J-7TLI-TR
Category : Integrated Circuits (ICs) Memory Memory
Memory Size : 64Mbit
Product Status : Active
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tape & Reel (TR)
Series : -
DigiKey Programmable : Not Verified
Memory Interface : Parallel
Write Cycle Time - Word, Page : -
Supplier Device Package : 54-TSOP II
Memory Type : Volatile
Mfr : ISSI, Integrated Silicon Solution Inc
Clock Frequency : 143 MHz
Voltage - Supply : 3V ~ 3.6V
Access Time : 5.4 ns
Package / Case : 54-TSOP (0.400", 10.16mm Width)
Memory Organization : 4M x 16
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C (TA)
Technology : SDRAM
Base Product Number : IS42S16400
Memory Format : DRAM
Description : IC DRAM 64MBIT PAR 54TSOP II
Contact Now
SDRAM Memory IC 64Mbit Parallel 143 MHz 5.4 ns 54-TSOP II