ICS-41350
Product Categories
AI CHIPLINK LIMITED
Contact Now
ICS-41350
  • 1
Product Category : Microphones
Type : MEMS (Silicon)
Size / Dimension : 0.138" L x 0.104" W (3.50mm x 2.65mm)
S/N Ratio : 64dB
Voltage - Rated : -
Manufacturer : InvenSense / TDK
Impedance : -
Minimum Quantity : 10000
Ratings : -
Port Location : Bottom
Height (Max) : 0.039" (0.98mm)
Termination : Solder Pads
Sensitivity : -32dB ±1dB
Part Status : Active
Packaging : Tape & Reel (TR)
Direction : Omnidirectional
Output Type : Digital, PDM
Voltage Range : 1.65V ~ 3.63V
Shape : Rectangular
Current - Supply : 750µA
Series : -
Frequency Range : 50Hz ~ 40kHz