FH12-10S-0.5SH(55)
Product Categories
AI CHIPLINK LIMITED
Contact Now
FH12-10S-0.5SH(55)
  • 1
Packaging : Reel
Product Category : FFC & FPC Connectors
Mounting Angle : Right Angle
Number of Positions : 10 Position
Contact Plating : Gold
Termination Style : SMD
Current Rating : 500 mA
Contact Location : Bottom Contact
Series : FH12
Pitch : 0.5 mm
Product : Board Mount
Manufacturer : Hirose Connector
Description : FFC & FPC Connectors 0.5MM 10 POS R/A BTTM SMT GLD