MT40A512M16TB-062E:J
Product Categories
AI CHIPLINK LIMITED
Contact Now
MT40A512M16TB-062E:J
Packaging : Tape & Reel (TR)
Product Category : DRAM
Supply Current - Max : 110 mA
Organization : 512 M x 16
Supply Voltage - Max : 1.26 V
Memory Size : 8 Gbit
Data Bus Width : 16 bit
Supply Voltage - Min : 1.14 V
Package : FBGA-78
RoHS : Green available
Factory Pack Quantity : 2000
Maximum Clock Frequency : 1.6 GHz