IS43TR16128B-15HBLI-TR
Contact Now
IS43TR16128B-15HBLI-TR
Packaging : Reel
Product Category : DRAM
Type : DDR3
Minimum Operating Temperature : - 40 C
Supply Current - Max : 260 mA
Organization : 128 M x 16
Maximum Operating Temperature : + 95 C
Memory Size : 2 Gbit
Data Bus Width : 16 bit
Supply Voltage - Min : 1.425 V
Series : IS43TR16128B
Maximum Clock Frequency : 666 MHz
Supply Voltage - Max : 1.575 V
Manufacturer : ISSI
Description : DRAM 2G, 1.5V, 1333MT/s 128Mx16 DDR3