UDZSTE-174.7B
Product Categories
AI CHIPLINK LIMITED
Contact Now
UDZSTE-174.7B
Category : Discrete Semiconductor Products Diodes Zener Single Zener Diodes
Product Status : Not For New Designs
Current - Reverse Leakage @ Vr : 2 µA @ 1 V
Voltage - Zener (Nom) (Vz) : 4.7 V
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel®
Series : -
Impedance (Max) (Zzt) : 100 Ohms
Supplier Device Package : UMD2
Mfr : Rohm Semiconductor
Operating Temperature : -55°C ~ 150°C
Power - Max : 200 mW
Package / Case : SC-90, SOD-323F
Tolerance : ±2%
Base Product Number : UDZSTE
Description : DIODE ZENER 4.7V 200MW UMD2
Contact Now
Zener Diode 4.7 V 200 mW ±2% Surface Mount UMD2