TZMC22-GS08
Product Categories
AI CHIPLINK LIMITED
Contact Now
TZMC22-GS08
Category : Discrete Semiconductor Products Diodes Zener Single Zener Diodes
Product Status : Active
Current - Reverse Leakage @ Vr : 100 nA @ 16 V
Voltage - Zener (Nom) (Vz) : 22 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If : 1.5 V @ 200 mA
Package : Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel®
Series : Automotive, AEC-Q101, TZM
Impedance (Max) (Zzt) : 55 Ohms
Supplier Device Package : SOD-80 MiniMELF
Mfr : Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Operating Temperature : -65°C ~ 175°C
Power - Max : 500 mW
Package / Case : DO-213AC, MINI-MELF, SOD-80
Mounting Type : Surface Mount
Tolerance : ±5%
Base Product Number : TZMC22
Description : DIODE ZENER 22V 500MW SOD80
Contact Now
Zener Diode 22 V 500 mW ±5% Surface Mount SOD-80 MiniMELF