BZD27C15P-E3-08
Product Categories
AI CHIPLINK LIMITED
Contact Now
BZD27C15P-E3-08
Category : Discrete Semiconductor Products Diodes Zener Single Zener Diodes
Product Status : Active
Current - Reverse Leakage @ Vr : 1 µA @ 11 V
Voltage - Zener (Nom) (Vz) : 15 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If : 1.2 V @ 200 mA
Package : Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel®
Series : BZD27C
Impedance (Max) (Zzt) : 10 Ohms
Supplier Device Package : DO-219AB (SMF)
Mfr : Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Operating Temperature : -65°C ~ 175°C
Power - Max : 800 mW
Package / Case : DO-219AB
Mounting Type : Surface Mount
Tolerance : -
Base Product Number : BZD27
Description : DIODE ZENER 15V 800MW DO219AB
Contact Now
Zener Diode 15 V 800 mW Surface Mount DO-219AB (SMF)